KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299027

nr 1429 9027

Harald Erikson

(1889-1948), Sverige

Oljemålning, Träd i park. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 69x71 cm, yttermått inklusive ram: 88x89 cm

Harald Erikson, svensk målare född 1889, död 1948 .

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 1 november 2021
kl 19:52:52

31/10 18:17:48 1      Vinnande bud

Harald Erikson

Läs mer om Harald Erikson