KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299027
nr 1429 9027
Harald Erikson
(1889-1948), Sverige
Oljemålning, Träd i park. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 69x71 cm, yttermått inklusive ram: 88x89 cm
Harald Erikson, svensk målare född 1889, död 1948 .
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:52:52
31/10 18:17:48